Datum objave: 17. prosinca 2021.
Kategorija: Urednik

Mjesec borbe protiv ovisnosti

U periodu od 15. studenog do 15. prosinca u školi smo obilježili Mjesec borbe protiv ovisnosti kroz razne aktivnosti, a u sklopu Školskog preventivnog programa.
Psihologinja je provela radionice pod nazivom: “Sva lica emocija” u skupini učenika s poremećajem iz spektra autizma SA3 te u kombiniranom 2./3. razrednom odjelu. Osim provedenih radionica, u sklopu unapređenja razredne klime psihologinja je sudjelovala u različitim aktivnostima u skupinama S4, S7, SA3 i u 7. razredu.
U 7. i 8. razredu te odgojno-obrazovnim skupinama S3, S7 i PSA3 učenici su imali sate s pedagogom. Provedene su teme Moje obveze u školi i kod kuće, Preuzimanje odgovornosti za vlastito ponašanje i Moje slobodno vrijeme. Potaknuti na promišljanja o opasnostima “dosade” učenici su osvijestili važnost kvalitetnog provođenja slobodnog vremena te uvidjeli razlike između zdravih navika te nezdravih sklonosti koje se često mogu pretvoriti u različite ovisnosti. Uz navođenje pedagoga ponovili su što znači preuzimati odgovornost za vlastito ponašanje te utvrdili kako odbiti neprimjerene ponude u društvu.

Amela Muftić Župan, psihologinja

Marina Sedlo, pedagog