Organizacija rada

Osnovna škola “Milan Amruš” jedina je škola u Brodsko-posavskoj županiji za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju djece s teškoćama u razvoju.

Učenici se u našu školu upisuju temeljem zakona o odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju te nalaza i mišljenja školske komisije za utvrđivanje psihofizičkog stanja djece prije upisa u osnovnu školu i tijekom školovanja u predmetu određivanja primjerenog oblika odgoja i obrazovanja.

Školu pohađaju učenici:

– s lakšim intelektualnim i kombiniranim teškoćama razvrstani u razrede od I.-VIII.: I., II., III., IV., V., VI., VII., VIII.;

– s umjerenim, težim, teškim intelektualnim i kombiniranim teškoćama: S1 (14 – 17 godina), S2 (14 – 17), S3 (14- 17), S4 (17 – 21), S5 (17-21), S6 (17-21), S7 (14 – 17), S8 (7-11), S9 (7-11)

te odgojno-obrazovne skupine učenika s poremećajima iz spektra autizma: SA1 (17-21), SA2 (14-17), SA3 (14-17), SA4 (7-11), SA5 (11-14) i SA6 (14-17).

Nastava se odvija u dvije smjene

Učenici iz odgojno-obrazovnih skupina raspoređeni su prema dobi, potrebama i sposobnostima: S1,S4, S5, S6, S7, S8 i S9 u 1. smjeni, a S2 i S3 u 2. smjeni. Skupine učenika s poremećajem iz spektra autizma SA3, SA4, SA5 i SA6 u 1. su smjeni, a skupine SA1 i SA2 u 2. smjeni.

Predmeti u razrednoj nastavi:

• Hrvatski jezik
  • Matematika
  • Priroda i društvo
  • Glazbena kultura
  • Likovna kultura
  • Izborni predmet: Vjeronauk

Predmeti u predmetnoj nastavi:

• Hrvatski jezik
  • Matematika
  • Priroda i društvo
  • Priroda