Datum objave: 6. rujna 2020.
Kategorija: Urednik

Upute za roditelje

Poštovani roditelji,

u nastavku možete pročitati ili preuzeti upute za postupanje za vrijeme Covid-19 pandemije.

UPUTE ZA RODITELJE

Uslijed COVID 19 pandemije

Školska godina 2020./2021.

Upute se temelje na:
Uputama Hrvatskog Zavoda za Javno Zdravstvo
https://www.hzjz.hr/wpcontent/uploads/2020/03/Upute_vrtici_i_skole_24_08_2020_HZJZ1.pdf i Uputama nadležnog Ministarstva (MZO).

OBAVEZE RODITELJA

• Ne dolaze u pratnji djeteta/učenika ako:
  • imaju simptome zarazne bolesti (npr. Povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19.
  • Ne dovode dijete/učenika u ustanovu ukoliko:
  • ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)
  • ima izrečenu mjeru samoizolacije
  • imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19.
  • svaku pojedinačnu potvrđenu infekciju COVID-19 roditelj imaju obavezu žurno javiti Školi.
  • Učenici koji su u školskom prijevozu dolaze u školu po dogovorenom rasporedu vožnje. Na ulazu u školu dočekuju ih njihovi razrednici.
  • Učenici koje prevoze roditelji osobnim prijevozom dolaze u školu po rasporedu sati nastave. Roditelji ih dovode do ulaza te predaju razrednicima.
  • Preporuka je da svaki dan prije odlaska u ustanovu roditelj izmjeri temperaturu djetetu i u djetetovu bilježnicu upiše vrijednost izmjerene temperature. Bilježnicu dijete donosi sa sobom u ustanovu, a učitelj svakodnevno provjerava i vodi evidenciju o istom.
  • U slučaju povišene tjelesne temperature roditelji ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.
  • Kod sumnje na povišenu tjelesnu temperaturu te kod pojave akutnih simptoma zarazne bolesti (npr. kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, proljev, povraćanje) za vrijeme boravka u školi, neophodno je djetetu izmjeriti tjelesnu temperaturu. Ako djeca/učenici razviju simptome COVID-19 tijekom boravka u školi, učitelji najprije obavještavaju ravnateljicu škole te se odmah pozivaju roditelji/staratelji, koji u najkraćem roku trebaju doći po dijete.

RODITELJI UČENIKA 1. RAZREDA

• U školu učenici dolaze i odlaze u pratnji roditelja ili organiziranim prijevozom, ovisno o odluci roditelja, kao što bi dolazili i odlazili da nema epidemije.
  • Kada dovodi i odvodi dijete, roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta može ući u zgradu škole  ukoliko se radi o učeniku 1. razreda osnovne škole odnosno o učeniku koji je prvi put upisan u OŠ“Milan Amruš“. Roditelj je pritom obavezan pridržavati se distance.

To se odnosi SAMO NA PRVI DAN ŠKOLE. Sve ostale dane roditelji ne ulaze u školu ukoliko se nisu najavili i dogovorili termin dolaska (samo u nužnim i hitnim situacijama ili potrebama).

• U pratnji djeteta/učenika uvijek je samo jedna odrasla osoba.
  • Roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta/učenika obavezno u školu nosi masku te BEZ MASKE NE MOŽE UĆI  u školu.

VAŽNO!!!!!

Ulazak roditelja  u Školu je moguć jedino uz najavu i opravdan razlog

OBAVEZNO je nošenje maski pri dolasku!

OBAVEZNO je mjerenje temperature na ulazu, bilježenje iste!

OBAVEZNO je dogovaranje termina s razrednicima ili stručnom službom te strogo pridržavanje dogovorenog termina!

Sve eventualne upite/nejasnoće je moguće poslati na:

e mail: ured@os-mamrus-sb.skole.hr ili broj telefona 035/447-034

NA KRAJU:

Važno je odgovorno ponašanje roditelja te razuman pristup!

Važno je djeci objasniti važnost poštivanja pravila radi sigurnosti SVIH učenika i djelatnika!

Najbolje je pokazati vlastitim primjerom što znači odgovorno ponašanje!

Jedino ZAJEDNO možemo osigurati sigurnost za našu djecu u Školi ali i sve nas!

Korisne poveznice: